Typy mobilních telefonů

Existuje mnoho způsobů, jak mobilní telefony rozdělit. Většinou se také jedná o základní parametry, díky kterým si můžete snadno vybrat přesně takový mobilní telefon, jaký chcete. Zde je pár základních rozdělení:

  • Podle konstrukce
  • Podle displeje
  • Podle klávesnice

Rozdělení podle konstrukce

Existuje několik typů konstrukce, podle kterých si můžete udělat základní představu o daném mobilním telefonu. Jedná se převážně o to, kde se nachází tlačítka a displej mobilu. Nejznámější je samozřejmě klasická konstrukce, tedy případ, kdy jsou tlačítka umístěna pod diplejem. Mobily s takovouto konstrukcí vyrábí snad každá značka. Dalším typem známé konstrukce jsou takzvaná véčka. Tyto mobily se dnes již prakticky nevyrábí, ale z minulosti je zná každý. Dnes jsou velice oblíbené vysouvací mobily, u kterých jsou tlačítka schovaná pod displejem a pro jejich zobrazení je třeba mobilní telefon vysunout.

Rozdělení podle displeje

Rozdělení podle displeje je dnes velice důležité. Existuje totiž stále více mobilních telefonů, které se ovládají jen pomocí displeje. Dotykové mobilní telefony získávají díky jednoduchému ovládání stále více fanoušků a pomalu vytlačují klasické mobily s tlačítky.

Rozdělení podle klávesnice

Toto rozdělení se také týká především dotykových telefonů, které mohou mít výsuvnou klávesnici, díky které můžete snadno psát. Pokud je taková klávesnice jen saftwarová, není pohodlí při psaní SMS takové. Výsuvná QWERTY klávesnice je však vykoupena větším rozměrem telefonu.

Parametry mobilních telefonů

Mobilní telefony disponují opravdu velkou škálou funkcí. Je však několik těch hlavních, na které je třeba se koukat. Toto rozhodování se netýká jednoho případu, kterým jsou mobilní telefony pro seniory. Jejich funkce jsou totiž velice jednoduché. Tyto mobily jsou určené většinou jen pro volání, posílání SMS a také jako budík. Mobilní telefony pro seniory jsou také často vybaveny SOS nouzovým tlačítkem a někdy také baterkou. Obyčejné mobilní telefony Nokia a jiné však mají spousty funkcí navíc, na které je třeba se zaměřit.

Datové připojení

V dnešním informačním světě stále více a více lidí požaduje, aby si ve svém mobilním telefonu mohli zkontrolovat a napsat emaily, kouknout se na zprávy, nebo jen stahovat oblíbené písničky. K tomuto účelu mohou být mobily přímo vybavené. Jedná se o funkci 3G, se kterou se můžete připojit na internet prakticky kdekoliv. Dnes již mají tento parametr i levné mobilní telefony a nemusíte tak investovat tolik peněz do drahého modelu.

Fotoaparát

Velkým fenoménem posledních několika let se staly mobily s fotoaparátem. Tento trend se velice vyvíjí a dnes můžete narazit i na takzvané fotomobily, jejichž výbava se dá srovnávat s klasickým digitálním fotoaparátem. Jestliže i vy uvažujete nad touto variantou, je dobré si zjistit všechny údaje a to především rozlišení. Velkou službu odvedou i mobilní telefony recenze, kde ve většině případů najdete i ukázkové fotografie, které byly pořízeny právě z daného modelu. Snadno si tak uděláte představu o kvalitě fotek.